Інтерфейс

Матеріал з Словник з інформатики
Версія від 04:53, 27 травня 2014, створена Ірина Буринська (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Інтерфе́йс (англ. interface):


1. сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв обчислювальної системи та (або) програм;
2. сукупність описів і узгоджень про процедуру передачі управління в підпрограму та повернення в вихідну програму.

Інтерфейс (від англ. Interface — поверхня розділу, перегородка) — сукупність засобів, методів і правил взаємодії (управління, контролю і т. д.) між елементами системи. Цей термін використовується в багатьох галузях науки і техніки. Його значення відноситься до будь-якого сполучення взаємодіючих сутностей (як природничих, так апаратних і людино-машинних). Під інтерфейсом розуміють не тільки пристрої, але й правила (протокол) взаємодії цих пристроїв.

Приклади:

- віжки — головний елемент інтерфейсу між конем і кучером, або ж, — інтерфейс системи «кінь-кучер»);
- кермо, педалі газу і гальма, ручка КПП — інтерфейс (управління) автомобіля або ж інтерфейс системи «водій-автомобіль»;
- електричні вилка і розетка — є інтерфейсом енергопостачання більшості побутових приладів;
- елементи електронного апарату (радіо, годинника і т. д.) — дисплей, набір кнопок і перемикачів для настройки, плюс правила керування ними;
- клавіатура і миша — елементи інтерфейсу в системі «користувач-ЕОМ»;

Залежно від контексту, поняття застосовне як до окремого елементу (інтерфейс елементу), так і до зв'язка елементів (інтерфейс сполучення елементів). У контексті окремого елемента інтерфейс елемента протилежний реалізації елементу (внутрішньому устрою та функціонування). Користувачеві елемента немає потреби знати, як реалізований використовуваний елемент, щоб керувати ним, але використовуваний елемент має надати інтерфейс управління. Наприклад, водієві зовсім не обов'язково знати, як влаштований двигун, щоб керувати автомобілем, достатньо користуватися інтерфейсом автомобіля (кермом і педалями).


Інтерфейси в обчислювальній техніці


Інтерфейси є основою взаємодії сучасних інформаційних системах. Якщо інтерфейс якого-небудь об'єкту (персонального комп'ютера, програми, функції) не змінюється (стабільний, стандартизований), це дає можливість модифікувати сам об'єкт, не перероблюючи його принципи взаємодії з іншими об'єктами.

В обчислювальний системі взаємодія може здійснюватися на користувацькому, програмному і апаратному рівнях. Відповідно до цього інтерфейси можуть існувати як: Спосіб взаємодії фізичних пристроїв Спосіб взаємодії віртуальних пристроїв Спосіб взаємодії людина-машина


Інтерфейс в Бізнес-симуляціях


Інтерфейс в бізнес-симуляціях надає можливість користувачу легко та швидко приймати рішення щодо свого віртуального підприємства. Така легкість керування досягається за допомогою поєднання багатьох зрозумілих вкладок та кнопок. Як і інтерфейс в обчислювальній техніці, в бізнес-симуляціях основною метою інтерфейсу є взаємодія між користувачем та програмою. Проте, в бізнес-симуляціях інтерфейс можливий лише як спосіб взаємодії віртуальних пристроїв.


Трохи історії


А зараз заглибимося трішки в історію. Перші комп’ютери мали величезні розміри і, на жаль, дуже маленьку пам’ять. Тому для введення різних команд або даних програмісти використовували перфокарти, які вони робили самі. На вигляд це були смужки з отворами. Такий ось інтерфейс був дуже незручним. Але наука не стоїть на місці. Трохи пізніше з’явилися комп’ютери з операційними системами на основі командного рядка. І для того, щоб виконати якесь завдання або запустити програму, треба було просто ввести команду. Погодьтеся, набагато зручніше, ніж смужки з отворами.


Сучасний інтерфейс


А яким же інтерфейсом користуємося ми? Так от, сьогодні ми використовуємо графічний інтерфейс. Спробуємо розібратися, що таке графічний інтерфейс і як його використовують.

Треба відзначити, що всі сучасні операційні системи користуються саме графічним інтерфейсом тому, що він є найбільш зручним і ідеальним. Суть його в тому, що за допомогою мишки і клавіатури ми можемо керувати своїм комп’ютером. Адже дуже зручно всього одним або двома кліками мишки запустити будь-яку програму або включити фільм.

Винахідником графічного інтерфейсу є покійний глава корпорації Apple – Стів Джобс. Він перший робив експерименти з примітивною мишею, і здійснив це на своїх перших моделях комп’ютера. Але графічний інтерфейс і зараз не стоїть на місці, а рухається вперед завдяки використанню сенсорної техніки. З кожним днем засоби спілкування з технікою все більше і більше розвиваються, радуючи нас зручним і красивим дизайном і функціоналом.


Використані джерела : 1.http://uk.wikipedia.org/wiki/Інтерфейс 2.http://onlinenews.rv.ua/navchannya/scho-take-interfejs


--Ірина Буринська (обговорення) 04:53, 27 травня 2014 (EEST) http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81 http://onlinenews.rv.ua/navchannya/scho-take-interfejs